20 Bin Lira İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Tutarları

0
89
20 Bin Lira İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Tutarları

Günümüzde pahalı yaşam koşulları ve işçiler başta olmak üzere memurlar vs. gibi pek çok çalışanın bu koşulları sağlayamaması ve orta halli bir ailenin dahi geçinememesi gibi sıkıntılar veya bu sebeplerin yanındaki farklı ekstrem sebepler sebebiyle ülkemizde çok fazla kişi son çare olarak kredileri düşünmüştür. Öğrencilerin bile eğitim masraflarını karşılayamayarak okul döneminde aldığı KYK kredileri gibi pek çok kredi çeşitleri vardır. Çalışanların maaşı hariç her şeye zam gelmesi de ülkemiz insanının başını yakmaktadır. Bu yüzden ihtiyaç kredisi pek çok kişinin kurtarıcısı konumuna gelmiştir. İçinden çıkılamayacak durumlara düşüldüğünde tutunabileceğiniz tek dal olmuşlardır. Peki nasıl alınır bu ihtiyaç kredisi?

20 Bin lira İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Öncelikle 1 ile 1900 arasındaki bir kredi notu sistemi sebebiyle 1-1499 arası da kedi içerisinde en riskli, orta riskli, az riskli gibi gruplara ayrılarak riskli grubuna alınmıştır ve bu derecede bir nota sahip bireylerin kredi alma şansları diğerlerine göre daha azdır. İkinci olarak gelirlere bakılarak kredi verilebilmektedir ve gelirin kabul görmesi için resmi gelirler olmalıdır. Örnek vermek gerekirse ayda 1000 lira ödenecek 20 bin liralık bir kredi istiyorsanız her ay gelirinizin 2000 lira olması gerekir ancak neyse ki 20 bin liralık ihtiyaç kredisinde 24 aydan başlayarak 48 ay gibi bir kullanım süresi sunulmaktadır.

İhtiyaç Kredisi Nasıl Ödenir?

Öncelikle yukarıda da bahsettiğim gibi ihtiyaç kredisi sizlere 48 aylık bir kullanım hakkı vermiştir. Bu süre dolduktan sonra üzerine faiz konularak artık büyük bir borç olarak sizi beklemektedir. Ancak yaklaşık 4 yıl sonra başlanacağı için bunun ödemek sizin için kolay olabilir. Süreniz dolduktan sonra da ödemekte zorlanma durumunda diğer kredilerde de olduğu gibi yapılandırma şansınız vardır. Bu konuyu müşteri temsilcinize bildirerek yeni bir ödeme planı oluşturabilirsiniz. Bu planda vadesi uzamış olacak ancak aylık ödeme tutarınız azalacağı için biraz nefes alabilmiş olacaksınız.

Not: Eğer ki ihtiyaç kredisi aldıktan sonra bu durumdan vazgeçecek olursanız bu fikrinizi 14 gün içerisinde müşteri temsilcinize bildirmeniz gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz