30 Yıl Vadeli Konut Kredisi

0
107
30 Yıl Vadeli Konut Kredisi

Ev almak isteyenler için bazı bankalar 20 yıl olan konut kredisi vadesini 30 yıla çıkardı. İlk olarak inşaat alanında evlerin alım satım işlemleriyle ilgili bir durgunluk yaşanmasından kaynaklı olarak bankalar ve Emlak GYO bir araya gelerek bu süreçte dar gelirli aileler dahil olmak üzere herkesin kolaylıkla ev satın alabilecekleri bir çözüm yolu bulmaya çalıştı.

 Yapılan görüşmeler sonucunda Emlak GYO önderliğinde ve bankaların kabul etmesiyle konut kredileri 20 yıla kadar çıkarıldı. Belirli dönemlerde yapılan faiz indirimleriyle inşaat sektörüne verilen canlılık bankacılık alanında da hareketlilik sağlamıştır.

 Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olun

 Herkesin hayat gayesi için en önemli amacı kendi evinin sahibi olabilmektedir. Kira derdinden kurtulmak ve ev almak isteyenler için bankaların sundukları imkanlar her geçen gün artıyor.

 2020 yılı ile birlikte yapılan kampanyalara bir yenisi daha eklendi. Konut kredisi almak isteyen vatandaşlar için vade 30 yıla kadar çıkarıldı. Bu kampanyayı sunan bazı bankalar müşterilerinin vade uzadığında faiz artar düşüncesine kapılmaları ve kolay ödeme yöntemleriyle ev sahibi olmaları adına faiz oranlarında da yaptıkları kampanyalarla kira öder gibi ev sahibi olmalarını sağlamaktadır.

 30 Yıl Vadeyle Evi Kimler Alabilir?

 Bu kampanyayı uygulayan bankalara müracaat etmeniz halinde sizden istenilen belgeleri tamamlamalısınız. Kampanyadan faydalanabilecek olan kişilerin ise düzenli bir gelirinin olması şartı aranan ilk kriterlerdendir. Kredi notunun da uygun olması halinde bireyler bu konut kredisinden faydalanarak evlerini satın alabilmektedirler.

 Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 30 yıl vadeyle konut kredisi almak istediğinizde 18 yaş üzerinde olmanız gerekir. Başvurusu sırasında finans durumunuzu ortaya koyan gelir belgenizin ve kimlik belgenizin yanınızda olması gerekir. Hazırlanan ekspertiz raporuna göre talep ettiğiniz 30 yıl vadeli krediniz banka tarafından onaylanmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz