En Karlı Yatırım Hangisidir?

0
107
En Karlı Yatırım Hangisidir?

İnsanların elinde bulundukları nakitlerin daha iyi değerlendirilmesi adına yaptıkları birden çok alt yapı çalışmalarının olduğu gözlemlenmektedir. Ki bu konuda herkesin basitçe tavsiyeleri olabilmektedir. Altın yatırımı yıllardır bilinen uzun vadeli yatırım araçlarından birisidir. Ki kişiler çok uzun süre bekleyip kar marjlarını uzun vadede az olarak arttırmak istememektedir. Bu sebeple kişiler ellerinde bulunduğu miktara göre bankaya vadeli hesap açarak paradan faiz almaktadır. Bazen yapılan onca hesaplara binaen bankadan elde edilen faiz gelirlerinin daha yüksek olduğu görülebilmektedir. Bu sebeple kişilerin asıl önem güttüğü alan yatırım olduğu gibi işin içeriğinde ne olduğuna önem vermemektedirler.

Ticaretten henüz anlamayan hayatında henüz ticaret yapmamış kişilerin farklı yöntemlerle gelir elde edebilmesi de ayrı bir güçtür. Veya ticaret yapmayı risk bulan alacağı bir ürünün nasıl pazarlanacağını bilmemesi elinde bulunan tüm bakiyelerinde erimesine sebebiyet verebilecektir. Bu sebeple ticaret hakkında bilgisi olmayan kişilerin klasik ve bilindik yatırımlarla ilgilenmesi en doğrusu olacaktır. Ancak ticaretten anlayan kişiler zaten nereye yatırım yapacaklarını öncelikle arayacaklar aradıkları sektöre göre karar vermek adına araştırma yapacaklardır. Örnek vermek gerekirse araba alım, satım işi yapmak ciddi kazançlara sebebiyet vermektedir. Galericilik sektöründe en önemli unsur bir ürünü tok satabilmektir. Haliyle acele etmeyeceğiniz gibi istediğiniz fiyata muhakkak kör bir alıcı çıkacaktır. Bu sebeple aldığınız aracı ciddi kar marjı ile satabilir gelirinize, gelir katabilirsiniz.

Bunların dışında yapılabilecek mevsimsel sektörlerde ticaret anlayışı vardır. Örneğin kış sezonunda ciddi satış yaptıran iş kollarından birisi deniz ürünleri kısmına giren balıkçılık sektörüdür. Ton hesabı ile alınan balıkların en kısa sürede tüketilmesi ve ton hesabının daha düşük olmasıyla müşterilere kilo hesabıyla satılması ciddi gelirler elde etmesine sebebiyet vermektedir. Bu sebeple yapılabilecek yatırım çeşitleri tamamen kişiden kişiye göre değişmektedir. Tamamen kişinin tecrübesi ile alakalı olan bir durumdur. En iyi yatırım insanın kendisine yaptığı yatırımdır sözünüde değinmeden geçmek istemiyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz