Esnaf Kredisi Çekerken Hangi Belgeler Gerekir?

0
93
Esnaf Kredisi Çekerken Hangi Belgeler Gerekir?

Esnafların maddi zorlukları aşabilmek ve iş hayatında daha iyi bir role sahip olmak için, tercihi genel olarak esnaf kredisinden yana oluyor. Bu krediler tamamen esnaflara özel olarak tasarlanan, son derece cazip avantajlara sahip olan krediler arasında bulunur. Bu sayede iş hayatına girişte ortaya çıkan sorunlar ve gelecekte yaşanacak olan diğer sorunlara karşı anında bir çözüm alınabilir.

Esnaf Kredisinde İstenen Belgeler

Esnaflar için tasarlanan kredi imkanından yararlanmak için öncelikle, bankaların istemiş olduğu belgelerle birlikte başvuruyu gerçekleştirmek gerekir. Bu konu bankadan bankaya bağlı olmak üzere değişiklik gösterebilir. Esnaf kredisinde istenen belgeler 2018 yılı itibariyle şu şekilde olmaktadır:

  • İşletme sahibine ait nüfus cüzdanının bir örneği
  • İşletme sahibinin son altı aylık dönem içinde çekilmiş 2 vesikalık fotoğrafı
  • Esnaf sicil tasdiknamesi
  • Bağlı olunan esnaf oda kayıt belgesi
  • İşletmenin vergi levhası fotokopisi

Esnaf Kredisi Avantajları

Pek çok meslek koluna günümüzde esnaf kredisi verilmektedir. Günümüzde bakkal, kıraathane, kuaför, lokanta, mobilyacı, terzi, manav, nakliyeci, otobüs işletmecileri gibi pek çok alan bu kapsamdan yararlanabilir. Her geçen gün bu sektörlerin arasına yenileri eklenmeye devam etmektedir. Bu sektörlerde bulunan esnaflar, 60 ay vadeye varan avantajlardan faydalanmaya başlayabilir. Öte yandan çoğu banka düşük faizli veya faizsiz olarak esnaf kredisi sağlamaya devam etmektedir. Üstelik üç ay ertelemeli krediler, taksit erteleme gibi pek çok avantajda banka tarafından sağlanan konular arasında bulunuyor.

Esnaf Kredisi Başvurusu

Esnaf kredisinde istenilen belgeler yardımıyla çok hızlı bir şekilde bu konudan bir sonuç alınabilir. Bunun yanında esnaf kredisinde başvuru yönteminden bahsetmek gerekir. Bankalar günümüzde esnaflara yönelik, oldukça hızlı bir sistem ortaya çıkarmış durumdadır. Bu sistem üzerinden dakikalar içinde başvuruya dair herhangi bir sonuç alınabilir. Olumlu veya olumsuz olarak alınan karar bu şekilde ortaya çıkmış olacaktır. Esnaf kredisi için başvuruda bulunmak için cep, internet veya şube yolu üzerinden kolay bir şekilde başvuru işlemleri tamamlanabilir. Özellikle bu konuda zaman kaybetmek istemeyen kişiler için, günümüzün teknolojisinin imkânı önerilmektedir. Bu sayede sistemden kredi başvurusuna yönelik anında bir cevap alabilmek mümkün olur. Başvuruda bulunmak için istenen şey ise, firma sahibi olmanız ve T.C kimlik numaranızla hareket etmenizdir. Bu sayede başvurunuza dair tüm detaylar incelenerek size bu şekilde dönüş yapılmış olunur. Bu adımlara uyulmadığı takdirde sonuç alınması mümkün olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz