Evde Patik Örerek Para Kazanmak

0
74
Evde Patik Örerek Para Kazanmak

Örgü örmek yıllardan beri gerek ek kazanç sağlamak gerek boş zaman değerlendirmek amacıyla evde yapılan faaliyetlerden biridir. Anneannelerimiz babaannelerimiz elinde 5 şiş renk renk iplerle sürekli örgü örerdi. Hele evde evlenecek genç kız varsa yarışa girerler en çok patiği toruna kim örecek diye yüzlerce patik hazırlarlardı. Bir dönem çeyizlerdeki popülerliği azaldı ancak şimdi yine eski modeller ve modern modellerle çeyizlerin aranılan parçaları haline geldi patikler. Eskiden sadece 5 şiş ile yapılan patikler şimdi tığ ile de yapılmaya başlandı ve çeşitli süsleme malzemeleri ile süslenerek hazırlanmaya başlandı.

Patik popülerliğini geri kazanmaya başladığından örgü bilen ev kadınları için de yeni bir gelir kapısı açılmış oldu. Birçok kadın evinde yaptığı patikleri sosyal medya (instagram, Facebook) üzerinden satışını kendisi yapmakta. Bu iş için yapmanız gereken facebook ve instagram üzerinde yaptığınız işe uygun bir sayfa açıp hesapları birbirine bağlayıp etrafınıza yaptığınız işi duyurmak. İlk başladığınızda takipçi bulmak konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz ancak ufak ufak gayretler ile çözülemeyecek konu değildir. Dikkat edilmesi gereken konular pes etmemek, paylaştığınız fotoğrafların görselinin kaliteli olması, görselin sizin ürününüze ait olması ve sayfayı sürekli güncel tutmaktır. Paylaşımlarınızı ard arda yapıp takipçileri sıkmamak gerektiği gibi arayı çok açıp kendinizi unutturmamanız da gerekiyor. Paylaşım yapmak için kendinize saatler belirleyip bu saatlerde paylaşımlar yapmaya özen gösterin. Seçeceğiniz doğru tag’ler de size bu konuda oldukça yardımcı olacaktır.

Mesela patik tagi ile arama yapan kişiler sizin sayfanıza gelecek ve yaptığınız işleri görerek sizi takibe alacaktır. Komşu, akraba, arkadaş çevrenize yaptığınız işi anlatıp sizi takip etmelerini ve kendi çevrelerine yaymalarını isteyebilirsiniz. Bu şekilde kendi yaptığınız el işlerinizi rahatlıkla kendiniz pazarlayabilirsiniz.

Eğer tüm bunlarla uğraşmak istemezseniz evlere patik ördürme işi veren firmalar ile de irtibata geçerek onların verdiği modellerle örgüler örüp bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Ancak bu çalışma şeklinde kazancınız kendi satacağınız ürüne göre daha düşük olacaktır. Çeyiz malzemesi satan mağazaların bazıları evlere patik ördürme işi vermekteler çevrenizdeki çeyiz mağazaları ile görüşüp iş alabilirsiniz.

Eve Ek İş Veren Firmalar İletişim

Çok değerli ziyaretçilerimiz ekonomidegundem.com olarak sitemizin öncelikli amacı konusunda uzman editörlerimizin kredi mevzuatları ile ilgili bilgi paylaşımları yapmaktır. Fakat siz değerli ziyaretçilerimizin yorumları karşısında bir editörümüz evlere ek iş veren firmalar ve evde ek iş olarak ne yapılabilir doğrultusunda araştırmalarını güncel olarak paylaşıcaklardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz