Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Arasından Nasıl Seçim Yapılmalıdır?

0
94
Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Arasından Nasıl Seçim Yapılmalıdır?

Kredi başvuruları konusunda inceleme gerçekleştirildiği zaman özellikle son senelerde bankaya giderek başvuruda bulunmaktan ziyade kişilerin mobil olarak ya da internet üzerinden kısa bir sürede kredi taleplerini bankalara iletebildikleri bilinmektedir. Bu süreç içerisinde kredinizin direkt olarak olumlu yanıt bulabilmesi için muhakkak kredi puanınızın yüksek olması gerekmektedir.

Kefilsiz Kredi Verilir Mi?

Kefilsiz kredi veren bankalar kategorisi altında dikkate alınması gereken ilk banka Vakıfbank’tır. Memursanız ve bu bankadan maaş ödemenizi alıyorsanız kredi konusunda herhangi bir sıkıntı çekmeden gerekli olan çekim işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Kredinin sağlanması aşamasında zaten sizin maaş aldığınız banka söz konusu olduğu için ek bir kefile gerek duyulmamaktadır.

Maaş aldığınız bankadan kredi çekmenin bazı olumsuz aşamaları da bulunabilmektedir. Örneğin ödemelerinizi geciktirdiğiniz süreçlerde banka hesabınızdan kredi tutarını otomatik olarak kesme hakkını kendisinde bulmaktadır. Kredi çekim şamasında kişilerden bu konuya dair bir onay alınmaktadır. Hatta bankaların birçoğu otomatik kesim talimatı ile kredi vermektedir. Sizin ayrıca bir ödeme yapmanıza gerek kalmadan gerekli olan kesinti direkt olarak tamamlanmaktadır. Bu şekilde ödeme planında da herhangi bir aksama meydana gelmemektedir.

Bayram Kredisi ile Neler Sunulur?

Bankaların kefilsiz olarak sundukları hizmetlerin başında gelen bayram kredisi ile alakalı olarak dikkate alınması gerekenler şu biçimdedir;

  • Bayram kredilerinde kişilerden herhangi bir kefil talep edilmemektedir. Miktar çok yüksek olmadığı için herhangi bir malın ipotek edilmesi de söz konusu değildir.
  • Vade seçenekleri incelendiği zaman 3 ay ile 48 ay arasında bir değişim meydana gelmektedir. Ne kadar yüksek vade ile ödeme planı hazırlamak isterseniz ödemeniz gereken faiz tutarının da o denli yüksek olacağının altı çizilmelidir.
  • 25 bin liralık bir kredi 1.72 oranında faiz ile ve 48 ay vade ile alınabilmektedir. Aylık olarak 850 lira gibi bir ödeme yapmayı dikkate alarak bu bayram kredisinden faydalanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz