KOSGEB Girişimcilik Sertifikası Nasıl Alınır?

0
79
KOSGEB Girişimcilik Sertifikası Nasıl Alınır?

Birçok kişi KOSGEB kredilerini almaktan bahsediyor. Nasıl alacakları konusunda kimisi tam bilgi sahibi iken, kimisi ise gerekli kriterlerin neler olduğunu tam olarak bilmiyor. Öncelikle KOSGEB kredisi alabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu şartlardan biri de Girişimcilik Sertifikası almaktır.

Bir kişinin KOSGEB kredilerinden yararlanmasının en önemli yolu, Girişimcilik Sertifikası alarak ve bu kurs zamanında devamsızlık yapmadan sınavları başarı ile bitirmesi ile gerçekleşir.

KOSGEB Girişimcilik Sertifikası Nasıl Alınır?

Bulunduğunuz şehirde KOSGEB merkezine giderek, başvurabileceğiniz bir kurs olup olmadığını sorun. Eğer kurs varsa kayıt yaptırın. Eğer bu fırsatı yakalama şansınız yoksa kurumun internet sitesini takip ederek sürekli güncellenen kurs listelerine ulaşabilirsiniz. 

Yaptığınız başvurular sonucunda kursa katılma hakkı kazanan kişiler için 45 günlük bir eğitim süreci başlar. Bu kursta size işletme yönetimi, ticaret yönetimi ve ülke ekonomisi hakkında dersler verilmektedir. Kursta en önemli dikkat etmeniz gereken konu ise devamsızlık konusudur. Notlarınız iyi olsa dahi devamsızlık sorunu varsa sertifikanızı alamazsınız.

Hem devamsızlık problemini aşan hem de notlarını başarılı bir şekilde veren girişimci adaylarına Girişimcilik Sertifikası verilir. Bu sertifikayı aldıktan sonra kurumun internet sitesi üzerinden çeşitli kredi programlarına başvurular yapabilirsiniz. Yaptığınız başvurular sonucunda işinizi kurmaya ilk adımı atabilirsiniz. 

KOSGEB Girişimcilik Sertifikası Geçerlilik Tarihi Ne Kadar?

Eğer bir kursa gittiniz ve kurstan başarılı olarak bir şekilde aldığınız Girişimcilik Sertifikası var ise, bu sertifikayı ömür boyu geçerlilikle kullanabilirsiniz. Ayrıca bu sertifika sadece kurumun verdiği kurslar dışında aracı kurumlar aracılığı ile de alınabilir. Örnek vermek gerekirse anlaşma sağlanan üniversitelerde girişimcilik dersi alan öğrenciler de başarılı oldukları takdirde bu sertifikayı alabilirler. Bu sertifikaya sahip kişiler herhangi bir yenileme ya da sınava girmek zorunda değildirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz