Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

0
107
Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

Kredili Mevduat hesabı herhangi bir mevduat hesabıyla ilişkilendirilen bir tür kredidir. Bu hesaba avans hesap, ek hesap adı da verilmektedir. Hesabında para olmayıp da para ihtiyacı olanlara KDH daha önceden belirlediği bir limite kadar para çekmeye izin vermiştir. Bu para geri ödenememesi durumunda banka size hukuki cezalar verebilir. Ödemede sıkıntı olmaması durumunda banka size birçok ayrıcalık da tanıyabilir.

Kredili Mevduat Hesabı Hangi Bankalarda Bulunmaktadır?

Kredili mevduat hesabı nerdeyse bütün bankalarda bulunmaktadır. Bu bankaların birkaçı şunlardır: HSBC, Ziraat bankası, Şekerbank, Türk Ekonomi Bankası, Denizbank, Garanti, Akbank vb. şeklindedir. Kredili mevduat hesabına başvurmak çok kolaydır ve birçok seçeneği vardır. Örneğin web üzerinden başvuru yapılabilir. Başvuru hangi bankadan yapılacak ise o bankanın sitesine üye olup kredili mevduat hesabına başvuru yapılabilir veya mobil bankacılık üzerinde de başvuru yapılabilir.

Kredili Mevduat Hesabında Faiz Var mıdır?

Her kredide faiz olduğu gibi kredili mevduat hesabında da faiz vardır. Kredili mevduat hesabına kayıt olurken faiz oranları gösterilmektedir ve bankanın faizlerden başka hangi ek ücretleri aldığı da başvuru yapılırken söylenmektedir. Bunun sebebi ise harcamaları önceden planlayıp sonradan zor durumda kalmamaktır. Yüksek faizlerle sonradan ödeyemeyip bankayla hukuki sorunlar yaşamamak için hangi banka ise sitesinden kredili mevduat hesabı bölümünden de faizi hesaplaması yapabilirsiniz. Yinede cevabına ulaşamadığınız soru olursa müşteri hizmetleri ile görüşerek sorunuzun cevabını alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz