Kripto Para Güvenli mi?

0
79
Kripto Para Güvenli mi?

Popülerliği her geçen gün artan kripto paralar, gittikçe yaygınlaşan bir yatırım aracı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Her ne kadar büyük bir kitle bu borsalar üzerinde yatırımlarını sürdürse de, henüz bu dijital para birimleri ile ilgili bir ilişki kurmamış insanların aklında bir şüphe vardır. Buna istinaden sizlere, aklınızda şüphe kalmaması için ve sizleri tedirgin edebilecek hangi durumlar var açıklayalım.

  • İlk olarak kripto paraların dijital dünyada işlem gördüğünü ve herhangi bir merkeze yada otoriteye bağlı olarak değişime uğramadığını bilmeniz gerekmektedir. Dünyada oluşabilecek herhangi bir ekonomi dalgası, krizler, doğa felaketleri vs. kripto para borsasını etkilememektedir. Genel olarak nelerden ve hangi durumlardan etkilendiğini saptanamaz.
  • Yatırım yapmadan önce, ilk yapmanız gereken o kripto parayı araştırmak ve güvenilir olup olmadığını saptamaktır.
  • Herhangi bir durumda paranızın sıfırlanmaması için, kripto paralarınızı güvenilir ve kullanışlı olan kripto para cüzdanlarında muhafaza edin.
  • Güvenlik konusunda yapılacak ilk adımlarından birisi de, iki adımlı doğrulamayı etkinleştirerek hacklenme sorununa karşı kendinizi güvene almaktır.
  • Geçmiş yıllarda birçok kripto para ve farklı kripto para borsaları siber saldırılara maruz kalmıştır. Bu yüzden de insanlar dijital dünyada bulunan büyük miktarda paralarını kaybetmiştir.
  • Bu sebeple, dijital dünyada ki paralarınızın kaybolmaması ve siber saldırılara uğramamak için gerçekten güvenilir ve işlem hacmi yüksek borsalarda yatırım yapmanız hem sizin için daha iyidir hem de herhangi bir saldırı durumunda uğradığınız kayıp bu şirketler tarafından size ödenmektedir.
  • Genel anlamda güvenli olan kripto paralar, blockchain ağ zinciri sayesinde şifreleme ve özel kodlarla korunmaktadır. Sistem güvenliği blockchain üzerinde herhangi bir paylaşım yâda iletişim olmadığı için üst düzeydedir. Bu yüzden kırılması ve hacklenmesi imkânsıza yakındır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz