Milyarder İsim Bitocine Yatırdığı Miktarı Açıkladı!

0
164

Makro yatırımcı Paul Tudor Jones, bu sabah CNBC’de katıldığı programda varlığının neredeyse yüzde 2’sinin Bitcoin’de olduğunu söyledi. Tudor Yatırım Grubu kurucusu ve yatırım sorumlusu olan Jones, “Bitcoin bence harika bir spekülasyon aracı. Varlığımın yüzde 1’inden biraz fazlası, neredeyse yüzde 2’si Bitcoin’de” açıklamasını yaptı. Buna rağmen Bitcoin’e olan yaklaşımının “ölçülü” olduğunu belirten Jones, “Bitcoin dendiği zaman, ona portföyümün küçük bir parçası olarak bakıyorum. Tabii ki, her şeyin en iyisi ya da en iyi performans göstereni konumuna da ulaşabilir ancak ben bu konuda ölçülü olacağım ve varlığımın çok az bir bölümünü Bitcoin’de tutacağım. Benim için bundan öteye gitmeyecek” dedi.

Jones geçtiğimiz hafta yatırımcı mektubunda, Bitcoin için oldukça olumlu yorumlar yapmış ve adeta piyasada şok etkisi yaratmıştı. Jones ayrıca, Tudor BVI fonunun da Bitcoin vadeli işlemlerini satın almak için adımlar attığını da belirtmişti. Forbes’a göre, Jones’un yaklaşık 5.1 milyar dolarlık net varlığı bulunuyor. Makro yatırımcı, mektubunda ayrıca, Bitcoin’in piyasadaki “en hızlı at” olabileceğini belirterek alım yapılması konusunda güçlü bir yorum ortaya atmıştı.

Jones mektubunda, “Çoğu zaman piyasaların nasıl tepki vereceği, sizlerin önceliklerinizle çelişmektedir. Ancak şunu unutmayın ki uzun vadede her zaman P&L kazanır. Bunu bilerek, yeni güvenli varlıkların olduğu bir dünyada Bitcoin’in büyüyen bir rolünün olabileceğini düşünmeliyiz” ifadelerini kullanmıştı. CNBC’ye verdiği röportajda da bu konudaki fikrini tekrar eden Jones, “Bir değer saklama aracının doğuşuna tanıklık ediyoruz. ve bunun başarılı olup olmayacağını bize sadece zaman gösterecek “dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz