Para Kazandıran Part Time İşler

0
70
Para Kazandıran Part Time İşler

Günümüzde birçok kişi çalıştığı halde borçlu durumdadır. Ya da almak istediği ve ulaşmak istediği bir ürüne aylık bütçesi yetmemektedir. Bu durumda birçok kişi işinden kalan zaman içerisinde ekstra bir işte çalışarak açığını kapatma yoluna gitmektedir. Bu noktada seçilen yarı zamanlı işler güzel bir ek gelir kapısı oluşturarak kişinin daha huzurlu bir ortamda yaşamasını sağlamaktadır.

Part Time İş Nedir?

Part – Time adı verilen iş modeli yarım gün, yarım günlük mesai ücreti ile tanımlanan bir iş modelidir. Örneğin bir mekanda garson olarak çalışmanın süresi 8 saat ve günlük ücret olarak 45 TL ödeniyorsa, o mekanda part time giren kişi 4 saat çalışarak 22.5 Tl para almaktadır.

Part Time İş Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seçtiğiniz yarı zamanlı iş için dikkat etmeniz gereken iki önemli husus vardır. Birincisi asıl işinizle ilgili saatlerin çakışmaması, bir diğeri ise ağır ve yorucu işlerden kaçınmak olacaktır.

Web Tasarımcı Olmak

İşten çıkıp evinize geldiğiniz zaman bilgisayarınız üzerinden web işleri ile uğraşarak güzel bir ek gelir elde edebilirsiniz. Örneğin bir site tasarımı çıkartabilir hale geldiğiniz zaman sayfa başı ortalama 40 ile 80 TL arası bir fiyat biçilmektedir. Bir internet sitesi en az 5 6 sayfadan oluştuğunu varsayalım. O halde ortalama 250 – 300 TL arası bir gelir alırsınız.

Anketörlük

Günde ortalama 2 ile 4 saat arası bir süre içerisinde yapacağınız anketörlük çalışması ile aylık 1500 TL civarı bir gelir elde edebilirsiniz. Genellikle anket başına 10 TL gibi bir ücreti bulunan bu işin ay içerisinde ciddi ve güzel bir geliri bulunmaktadır.

Özel Ders Vermek

Eğer eğitim konularında bilgili ve bir derste ciddi anlamda uzmanlığınız bulunuyorsa, özel ders vererek güzel miktarlar kazanabilirsiniz. Genellikle saat başı olarak ücretlendirilme sonucu kazançlar asıl işinizden dahi fazla kazandırabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz