Para Kazanmak İçin En Pratik Yollar

0
151
Para Kazanmak İçin En Pratik Yollar
Para Kazanmak İçin En Pratik Yollar

Para kazanmak için hepimiz her gün evimizden çıkıyor ve iş yerimizi gidiyoruz; kimimiz evden çalışıyor kimimizin vakti ise sahada geçiyor. Verdiğimiz emeklerin karşılığını alıp temel ihtiyaçlarımızı gidermek üzere kullanıyor, kalanları ise farklı farklı değerlendiriyoruz. Bazılarımız motivasyonunu kaybetmemek için sosyal ihtiyaçlarını gidermeye harcıyor, gelecek için endişe duyanlarımız ise artan gelirini birikim için kenara koymayı tercih ediyor. Buradan, sosyal aktivitelere katılanların birikim yapmadığı ya da birikim yapanlar sosyal insanlar olmadığı algısına kapılmamak gerekir. Tek bir gelir için düşünüldüğünde evet belki bir tercih yapmak gerekebilir; çünkü tek bir gelir ile her şeye yetişmek bazen mümkün olmayabilir. Fakat günümüzün yükselen trendlerini de takip ederek ek iş yapmak ve gerek farklı etkinliklerin bir parçası olmak gerekse geleceğe yatırım yapmak için ek gelir elde etmek hiç de zor değil. Aşağıda bu ek gelir tiplerine birkaç örnek bulabilirsiniz:

  • Elektronik Kitap Yayınlamak

Trafikte direksiyon başında, metroda, vapurda, evde… Artık herkesin elinde bir e-book okuyucu var. Kitapları çantada taşımak yerine elektronik cihazlara kocaman bir kütüphane yüklemek mümkün. İnsanların kitap okuma alışkanlıkları dijitale doğru yöneldikçe, yazarlar da bu dünyaya adapte olmak zorunda kaldı. Eğer yazma yeteneğiniz varsa yazılarını e-book olarak yayınlamak artık çok daha kolay.

  • Redaksiyon Yapmak

Eğer yazmaktan hoşlanmıyor ya da yeteneğiniz olduğunu düşünmüyorsanız, yabancı dilinizi benzer şekilde kullanabilirsiniz. Farklı dillerde yazılmış kitap, makale, blog vs. yazılarının çevirilerin redaksiyonunu yaparak yayına hazırlayabilirsiniz. Akşamları rahatça evden çalışarak yapabileceğiniz bu işten ciddi ek gelirler sağlamanız mümkün.

  • Dijital Medya Danışmanlığı Yapmak

Hemen hemen her iş yerinin, her markanın dijitalde görünürlüğünün olması gereken bir çağda yaşıyor olsak da pek çok firmanın da dijital tarafı ne yönetmeye zamanı ne de bütçesini karşılamaya gücü yetiyor. Eğer bu alanda daha önce deneyiminiz varsa bu konudaki ilginiz ve yeteneğiniz olduğuna inanıyorsanız boş zamanlarınızda ilgilenmek üzere bir marka veya iş yeri ile anlaşarak dijital medya danışmanlığı yapabilirsiniz. Mevcut bir ekip varsa ekibi yönlendirebilir ya da tüm dijital iletişimi siz sağlayabilirsiniz. Hem eğlenceli hem de iyi bir geliri olan bir ek iş olduğunu söyleyebiliriz.

  • YouTube Kanalı ile Kazancınıza Kazanç Katın

Farklı yetenekleriniz, ilgi alanlarınız, bilgi birikiminiz varsa ilgi çekici bir Youtube kanalı açabilir ve kaliteli içeriklerle doldurursanız kanalınız size ciddi bir gelir kaynağı olabilir. Önemli olan takip edilebilir nitelikte içerikler sağlamak, ilgi ve merak uyandırabilmek ve insanları kanalınıza abone olmaya ikna edebilmektir. Bu sayede siz de tıklama başına ücretlendirme ya da kanalınıza farklı markalardan reklam alma gibi uygulamalarla oldukça iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

  • İlham Alın

Para kazanmak için ek iş yapmanın pek çok alternatifi vardır. Üstelik internet ve teknoloji hayatlarımız ile bu kadar iç içe geçmişken, her boş vaktimizi zamandan ve mekandan bağımsız olarak para kazanmak üzere değerlendirme imkanına sahibiz. Sadece daha fazla kişiye ulaşmak, dolayısıyla daha fazla kazanmak için, ilham alabileceğiniz şeylere göz atın. Örneğin Warren Buffet’ın önerilerine göz atabilir, piyasalarda adını duyurmuş olan başarılı traderların alışkanlıklarını inceleyebilir, yatırım, birikim, tasarruf vb. konuları ele alan filmleri izleyebilir, yazılmış kitapları okuyabilir ya da uzman isimlerce düzenli yayınlanan blog yazılarını takip edebilirsiniz. Kendinize hedef koymak, en iyi motivasyon sağlayıcıdır. Hergün hedeflerinizi hatırlatacak görsel, yazı, alarm vs. oluşturun. Motivasyonunuz ne kadar yüksek olursa para kazanma süreciniz de o kadar uzar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz