TOKİ Kura Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

0
101
TOKİ Kura Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

TOKİ Kurası

TOKİ yani, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı sosyal konut üretimi yapmak için kurulmuş olan bir kamu kuruluşudur. Türkiye illeri içerisinde pek çok bölgede gerçekleştirilen bu sistem sayesinde, dar gelirli birçok vatandaşımız ev sahibi olmuştur. Kira öder gibi gelirine göre belirlenmiş olan toplu konutlarda, deprem yönetmeliğine uygun inşa edilmiş, modern site tarzındaki evlerinde oturmanın ayrıcalığını yaşayan vatandaşlar, TOKİ çekilişlerinde büyük heyecan yaşamaktadır.

Ev ihtiyacında büyük kolaylık sağlayan bu toplu konut yatırımları, emlak piyasasını da canlandırmaktadır. Başvurular arasında yapılan kura sonucuna göre belirlenen konut teslimatında, tapular düzenlenen ödemenin sonrasında verilmektedir.

Çekiliş Sonucunu Öğrenme Süreci

Katılım koşullarını eksiksiz bir şekilde yerine getiren vatandaşların başvuru yapabildiği bu çekilişin büyük bir hevesle beklenen sonucunu öğrenmek için, sanıldığı kadar uğraşmaya gerek yoktur.

TOKİ internet adresine giriş yaparak, kolayca adınızın çekilişte kazananlar listesinde olup olmadığını görebilirsiniz. Bu internet adresini kullanarak ilgili projelerin başvuru tarihlerini ve çekilişin yapılacağı tarihleri de öğrenerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Asıl ve Yedek Listesi

İnternet adresine giriş yapıldığında detay bölümünde yer alan TC kimlik numarası ve isim-soyad bilgilerinin yer aldığı asıl ve yedek adaylar başlığı adı altında iki kategori bulunur.

Piyasadaki benzer evlere oranla çok daha uygun fiyata ve çok daha kolay ödeme koşullarına sahip olan TOKİ konutlarıyla, hayalleri gerçeğe dönüştürme fırsatını kaçırmak istemeyen vatandaşlar, internet sayfasının sıkı takipçiliğini yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz