Ziya Selçuk’tan Okullar İçin Yeni Açıklama!

0
170
MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK, 13 HAFTA OLAN YAZ TATİLİ SÜRECİNİN İKİ HAFTASININ NİSAN VE KASIM AYLARINDA BİRER HAFTALIK ARA TATİL OLARAK PLANLANDIĞINI AÇIKLADI. (ÖMER ÇETİN/ANKARA-İHA)

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı. Selçuk, okulların ne zaman açılacağına ilişkin olarak, “Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda en güvenli şekilde açılacak. Tarihi, bilimsel veriler söyleyecek” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı olarak kamuoyundan ricam, okulların açılmasına bir takvim olarak bakılmamasıdır. Okulların açılması demek, 18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmenin evlerinden dışarı çıkması, sonra her birinin yeniden ailesiyle buluşması demek. Bu bir toplum sağlığı meselesidir ve bilimsel verilerle hareket etmek ön koşuldur. Okullar ne zaman açılacak sorusunun şu an tek cevabı var: “Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda, en güvenli şekilde açılacak. Bu tarihi ve uygulama şeklini de bize bilimsel veriler söyleyecek

Tarih Yine Verilmedi!
Veliler ve öğrenciler, okulların açılacağı tarihin verilmesini beklerken, Ziya Selçuk tarafından yapılan bu açıklama her ne kadar tatmin edici olmasa da normalleşmenin başlamış olması sebebiyle eğitimin Haziran ayı içerisinde başlama ihtimali yüksek görülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz